Історія Безуглівського НВК "ЗНЗ-ДНЗ" І-ІІІ ступенів

Історія Безуглівської ЗОШ І-ІІІ ст. сягає сивої давнини. Розпочинаться вона з 1870 року, коли в українському селі Безуглівка була побудована початкова земська школа на три класи. Цей будинок існує і зараз. Навчання проводилось російською мовою, бо українська у школах заборонялась.

На початку ХХ століття відбулися значні зміни не тільки у поглядах безуглівців на політичне життя, а й на освіту. Тому в 1911 році було збудоване друге приміщення школи, бо стара школа була дуже тісною. В обох приміщеннях школи щорічно навчалось 50-70 дітей, а основна маса дітей шкільного віку залишалась поза школою. Господарем у школі був піп, який майже щодня відвідував її і насаджував релігійне вчення і “закон божий”.

Селяни радісно вітали революційні події 1917 року, сподіваючись, що нова влада передасть їм поміщицьку землю і відкриє двері до навчання.

Станом на 1924 рік у селі всі діти шкільного віку були охоплені навчанням у початковій школі, яку відремонтували сільською громадою.

У 1924-1925 навчальному році відкрилась і працювала вечірня школа для дорослих. Учнів налічувалось 30 чоловік, а неписьменних у селі було майже 80%. Тому широко була розгорнута робота по ліквідації неписьменності.

Протягом 1927 року до приміщення початкової школи було добудовано дві класні кімнати та учительську із загальним коридором, що дало можливість для створення семирічки.

У 1931 році був відкритий 5 клас, кількість учнів збільшилась, а також змінився характер навчання підростаючого покоління і була створена система освіти, що поєднувалась з виробничою практикою учнів.

У двох приміщеннях школи в цей час навчалось 287 учнів. Матеріальна база школи повністю забезпечувала навчально-виховний процес. При школі були фізичний, хімічний, природничий кабінети та майстерня. У шкільній бібліотеці було понад 2000 книг.

Після визволення Безуглівки від німецько-фашистських загарбників у 1945 р. відновила свою роботу і школа, яка стала восьмирічкою. У 1957-58 роках у селі була відкрита середня школа сільської молоді. У старших класах вечорами, без відриву від роботи в колгоспі навчалися молоді трудівники.

Пролітали роки, змінювалися вчителі, підростали діти. Радісною подією для сільських учнів стало відкриття у 1968 році середньої школи на 354 місця. Умови праці і навчання були нелегкими, приміщення для учнів не вистачало, тому в 1973 році розпочинається будівництво нового приміщення школи в центрі села. Пізньої осені 1974 року відкриваються двері щойно збудованої школи з новими кабінетами, спортивним залом, навчальною майстернею. Вона була повністю забезпечена матеріально-технічними засобами, навчально-виховний процес проводився на високому рівні. У 1977 році школа випустила перших випускників 10 класу.

З 1990 року Безуглівська середня школа працює за програмою одинадцятирічки.

01 вересня 2017 року Безуглівську школу реорганізовано в Безуглівський НВК "ЗНЗ-ДНЗ" І-ІІІ ступенів. На його базі відкрито дитячий садочок "Сонечко"

Безуглівський НВК "ЗНЗ-ДНЗ" І-ІІІ ступенів продовжує примножувати славні традиції школи минулих років, з оптимізмом дивиться у майбутнє.

Кiлькiсть переглядiв: 321

Коментарi